Karpacz: najsłynniejszy ośrodek w Sudetach

Można tu wypoczywać bez względu na porę roku, a możliwości spędzania wolnego czasu w tej miejscowości jest wiele. Karpacz to idealne miejsce dla tych, którzy chcą wypoczywać w pięknym otoczeniu, choć i bardziej aktywni turyści znajdą tu dla siebie wiele atrakcji. Górskie wycieczki latem, szaleństwa na nartach zimą – oto możliwości, jakie daje nam Karpacz. Ponieważ turystyka rozwija się tu od lat, na brak pensjonatów oraz kwater prywatnych nie można tu narzekać. Noclegi w przystępnej cenie znajdzie tu każdy, komu marzy się wypoczynek w cieniu Śnieżki. A co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tej popularnej miejscowości wczasowej?

Leżący w Karkonoszach Karpacz to nie tylko świetna baza wypadowa w góry. To również miejscowość, która sama w sobie jest niezwykle atrakcyjnym ośrodkiem turystycznym. W zabudowie nie brak pięknych willi, które mogą zachwycić swą formą i ciekawą przeszłością. Są one najlepszym dowodem na to, że Karpacz od lat jest znanym i cenionym ośrodkiem turystycznym. O tej dziedzinie życia przypomina też miejscowe Muzeum Sportu i Turystyki, w którym prezentowany jest dawny sprzęt turystyczny. Goście odwiedzający Karpacz koniecznie powinni tez odwiedzić tutejsze Muzeum Zabawek, znane z ogromnej kolekcji lalek. Wbrew pozorom jest to ogromna atrakcja nie tylko dla najmłodszych rodziców, ale i dla ich rodziców.

Symbolem Karpacza i jednym z najważniejszych punktów w programie każdej wycieczki po tej okolicy jest jednak inny obiekt. To perełka drewnianego budownictwa oraz jeden z najbardziej oryginalnych zabytków sztuki sakralnej na ziemiach polskich. Świątynia Wang to symbol Karpacza i miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić w czasie pobytu w tym miejscu. Pochodząca z Norwegii świątynia liczy sobie ponad 700 lat, a jej architektoniczna forma może zadziwić każdego miłośnika sztuki.

© 2024