Góry Stołowe i ich atrakcje

Stanowią jedną z najciekawszych grup górskich, jaką mogą się pochwalić Sudety. Wycieczki po ich terenie to wspaniała przygoda, a jednocześnie możliwość podziwiania wyjątkowych form skalnych. Góry Stołowe to wyjątkowy obszar, który z pewnością zasługuje na zainteresowanie ze strony turystów. Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę w czasie wycieczki po ich terenie?

Góry Stołowe to przede wszystkim ich najwyższy szczyt, który z oddali wygląda niczym gigantyczny stół. To Szczeliniec – wyjątkowo popularny szczyt i miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów w czasie wycieczki po terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. To pasmo górskie może się też pochwalić rewelacyjnymi rezerwatami. Są one uznawane za najciekawsze pod względem geologicznym miejsca, jakimi mogą oczarować Sudety.

Rezerwat „Błędne Skały” to wyjątkowy labirynt, którego pokonanie może się okazać wspaniałą przygodą dla każdego z nas. Równie atrakcyjne są „Skalne Grzyby” – kolejny rezerwat, który przyciąga przede wszystkim wyjątkowymi formami skalnymi. Góry Stołowe mogą się też pochwalić ciekawymi miejscowościami, na terenie których można znaleźć noclegi w przystępnej cenie oraz moc atrakcji. Jednym z najpopularniejszych ośrodków turystycznych jest tu Karłów, który uznawany jest za najlepszy punkt wypadowy na Szczeliniec Wielki. Malownicze położenie, noclegi w licznych gospodarstwach agroturystycznych oraz bliskość szlaków pieszych to walory, dzięki którym popularnym letniskiem stała się również wieś Pasterka. Miasteczkiem, które może się pochwalić ciekawą zabudową oraz dobrymi warunkami do wypoczynku jest również Radków, który znany jest z pięknego ryneczku oraz kościoła, będącego ciekawym przykładem architektury wczesnego renesansu. Ważnymi punktami na turystycznym planie Gór Stołowych są również tak ważne uzdrowiska, jak Kudowa. Jest ona świetnym punktem wyjściowym w góry, może się też pochwalić pięknym parkiem oraz ciekawymi muzeami. Dzięki takim atrakcjom Sudety oraz leżące na ich terenie Góry Stołowe są tak chętnie odwiedzane przez turystów.

© 2023